Komise sportovců

Odborná komise ředitele Antidopingového výboru ČR, ustanovená na základě Světového antidopingového kodexu. Komise prezentuje v oblasti boje proti dopingu práva a stanoviska sportovců, poskytuje sportovcům přehled o jejich postavení a odpovědnosti a zajišťuje pro tuto oblast odbornou a poradní gesci.

Komise pomáhá zvyšovat povědomí o boji proti dopingu, aktivně spolupracuje se sportovními subjekty a sportovci a spolu vytváří konstruktivní zpětnou vazbu v oblasti boje proti dopingu. Členové komise jsou jmenování na základě zkušeností, odborných znalostí a prokazatelného zájmu o boj proti dopingu.

Předsedkyně
Ilona Burgrová - basketbal
Dlouholetá reprezentantka v basketbalu. Mezi největší sportovní úspěchy patří stříbrná medaile z MS v roce 2010. Zúčastnila se LOH 2012, kde český tým obsadil 7. místo. Je také členkou Komise sportovců Českého olympijského výboru.

 

Tajemnice
Lucie Tužová - sportovní aerobik
Držitelka stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Karlových Varech ve sportovním aerobiku. Byla ambasadorkou na letních Olympijských hrách mládeže v roce 2016 v Buenos Aires.

 

Adam Sebastian Helcelet - atletika
Několikanásobný účastník mistrovství světa a Evropy v desetiboji. Mezi největší úspěchy patří 2. místo z mistrovství Evropy v Amsterdamu v roce 2016. Je členem Komise sportovců Českého olympijského výboru.

 

Sandra Kleinová - tenis
Bývalá tenistka a členka FED Cupu. Účastnice mnoha turnajů na okruhu WTA a mistryně republiky ve všech mládežnických  tenisových kategoriích. Nejvýše umístěna na žebříčku WTA pro dvouhru byla v roce 1998, a to na 41. místě.

 

David Lafata - fotbal
Bývalý fotbalový reprezentant a člen Klubu ligových kanonýrů. Zároveň je i nejlepší kanonýr v historii české fotbalové ligy. Vítěz ankety Fotbalista roku ČR z roku 2014. Svou kariéru nejvíce spjal s týmem Sparta Praha, kde slavil v roce 2014 titul a s týmem Jablonce.

 

Josef Řezníček - hokej
Reprezentant, dvojnásobný mistr ČR v ledním hokeji. Svou kariéru uzavřel ziskem ligového titulu s Karlovými Vary v roce 2009. V současné době vykonává funkci šéfa extraligy ledního hokeje.

 

Tomáš Svoboda - triatlon
Reprezentant a držitel mnoha medailí ze závodů vytrvalostních vícebojů, jako jsou triatlon, kvadriatlon, biathle, swinrun nebo aquatlon. Věnuje se trénování mládeže, zároveň je i osobním trenérem triatlonistů.

 

Česky