Chybová zpráva

  • Notice: Undefined index: cs ve funkci lang_dropdown_language_switch_links_alter() (řádek: 457 v souboru /data/www/19418/antidoping_cz/www/sites/all/modules/lang_dropdown/lang_dropdown.module).
  • Notice: Undefined index: cs ve funkci lang_dropdown_language_switch_links_alter() (řádek: 458 v souboru /data/www/19418/antidoping_cz/www/sites/all/modules/lang_dropdown/lang_dropdown.module).
  • Notice: Undefined index: en ve funkci lang_dropdown_language_switch_links_alter() (řádek: 457 v souboru /data/www/19418/antidoping_cz/www/sites/all/modules/lang_dropdown/lang_dropdown.module).
  • Notice: Undefined index: en ve funkci lang_dropdown_language_switch_links_alter() (řádek: 458 v souboru /data/www/19418/antidoping_cz/www/sites/all/modules/lang_dropdown/lang_dropdown.module).

Školení, kurzy  a semináře

Antidopingový výbor ČR pořádá školení, besedy a semináře k následujícím tématům. Témata jsou nejenom vhodná pro sportovce, trenéry a ostatní sportovní funkcionáře, ale i pro širokou sportovní veřejnost. Rámcový přehled témat:

  • Změny ve Světovém antidopingovém kodexu (platném od 1. ledna 2015)
  • Boj proti dopingu (zakázané látky a metody, genový doping, dopingová kontrola aj.)
  • Výživa sportovců, doplňky stravy a jejich nebezpečí

Antidopingový výbor ČR dále připravil několik preventivních programů a seminářů, které slouží na podporu antidopingového vzdělávání. Filosofie vzdělávacích programů vychází z modelu EUROPACK. Programy jsou uzpůsobeny specifikům různých cílových skupin (většinou se rekrutujících ze sportovního prostředí).

Informační a vzdělávací programy nabízejí hlubší poznání problému dopingu nejen elitním sportovcům, trenérům, mladým sportovcům, sportovním manažerům, doprovodnému či zdravotnímu personálu, ale i studentům středních škol a univerzit, členům sportovních klubů a asociací. Pro každou tuto skupinu je speciálně vybrána probíraná látka i její hloubka.

Programy zahrnují jak specializované jednohodinové lekce a přednášky, tak kompletní šestnáctihodinový kurz, který se skládá z přednášek o historii dopingu i antidopingu, dopingové kontrole, negativních zdravotních následcích a risku dopingu, sociální problémů spojených s dopingem, zakázaných látkách a metodách, dopingové prevenci, antidopingové legislativě a dalších problémech spojených s tímto tématem.

Pokud byste měli zájem o uspořádání přednášky, semináře či kurzum neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poskytneme další informace. Bližší informace Vám podá manažer pro vzdělávání Mgr. Michal Polák.

 

Česky